Mytí a čištění solárních panelů

Mytí a čištění solárních panelů a FVE systémem PuraQleen®

Pokud je vaše solární elektrárna starší 2 let a solární panely neprošly očištěním a údržbou, pak si můžete být jisti, že snížení výkonu elektrárny není způsobeno výkyvy v počasí! Zkušenosti a studie ukazují, že znečištěné panely snižují výkon solární elektrárny v rozmezí 2 až 30 %, v závislosti na prostředí instalace. Zanedbáním údržby či neodborným mechanickým čištěním může dojít k nevratnému poškození panelů. Panely je třeba čistit včetně kovových rámů, kde je uloženo nejvíce nečistot, protože sklo je na sebe v blízkosti kovu váže. Pravidelným čištěním solárního panelu prodlužujete jeho životnost a zároveň snižujete pravděpodobnost poruch a reklamací. Většina výrobců doporučuje údržbu povrchu solárních panelů minimálně 1x ročně.

Pomocí unikátního systému Puraqleen® dokážeme panely a kovové díly nejen omýt. Díky použití rotačního kartáče a demineralizované vody šetrně odstraníme (ne rozmažeme, ne seškrábeme) pevnou špínu, zaschlý trus od ptactva či hmyzu, mechy, lišejníky nebo pylové nánosy. Povrch je po zaschnutí bez skvrn (také snižují výkon panelů) a antistaticky ošetřený, méně náchylný pro usazování dalších nečistot.

K dokonalému vyčištění solárních panelů stačí malý manipulační prostor. Výhodou je nezávislost procesu na zdroji vody a elektřiny, systém pracuje s vlastním zásobníkem vody i zdrojem elektřiny. Celá realizace čištění probíhá také díky použití nastavitelných tyčí velmi rychle a efektivně.

Stanovení ceny je vždy individuální a závislé od množství čištěné plochy, míry znečištění panelů, dostupnosti apod. Pro vypracování konkrétní cenové nabídky nás kontaktujte zde.

 

Certifikace

Od roku 2012 jsme držiteli certifikátu kvality Solarjob.

Pro další reference klikněte zde!

Klesá účinnost vašich panelů? Přicházíte o peníze!

Získejte návod jak

vytěžit ze slunce více!